• 5z.jpg

Podłoga Korkowa

Korek zrobiony jest z przetworzonej kory dębu korkowego. Główne obszary występowania tego surowca to Portugalia i Hiszpania. Płaty kory zdejmowane są z pnia ręcznie, średnio raz na 10 lat bez wyrządzania drzewu szkody. Każdego roku nowa warstwa kory narasta, co czyni korek w pełni odnawialnym i zdecydowanie ekologicznym materiałem. Do walorów korka należy także dołączyć jego wyjątkową estetykę i oryginalną strukturę, co pozwala tworzyć niebanalne kompozycje idealnie odpowiadające dzisiejszym trendom w zakresie projektowania i wyposażania przestrzeni prywatnych oraz komercyjnych.

Wyrazista podłoga, oryginalna w designie i charakterze, to podstawa udanej, nowoczesnej aranżacji. Wykorzystując różne formy naturalnego korka, możemy tworzyć interesujące wzory podłóg, które będą niewątpliwą ozdobą każdego wnętrza.

Dlaczego podłoga korkowa jest tak dobrym rozwiązaniem?

Korek sprawdzi się, jako podłoga zarówno w domu, jak i w biurze. Ta uniwersalność zastosowania oraz unikatowy charakter podłogi korkowej wynika bezpośrednio z cech charakterystycznych takiego rozwiązanie, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę w wyborze podłogi. Otóż:

  • Podłoga korkowa jest ciepła i bezpieczna, a także antypoślizgowa, znakomicie amortyzuje upadki oraz tłumi hałas, dlatego takie rozwiązanie docenią zwłaszcza rodzice małych dzieci.
  • Podłogi korkowe, w tym panele, to rozwiązanie odporne na działanie pleśni i grzybów. Podłogi tego typu nie przyciągają także kurzu oraz brudu, zatem jest to idealna propozycja dla alergików.
  • Korek, jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest produktem ekologicznym, nadającym się do recyklingu, docenią go zatem wszyscy, którym bliskie są rozwiązania przyjazne dla natury.
  • Korek poprawia także komfort chodzenia - znakomicie wpływa bowiem na nasze stawy oraz zmniejsza nacisk na kręgosłup.

Poza wymienionymi zaletami korkowej podłogi koniecznie trzeba dodać, że korek oryginalnie się prezentuje, nadając wnętrzom równie niebanalnego charakteru. Dlatego, jeśli poszukujemy rozwiązania efektownego, a zarazem solidnego i bezpiecznego dla całej rodziny, panele korkowe z pewnością spełnia nasze oczekiwania.

Panele korkowe - piękno, komfort, trwałość

Wielowarstwowa struktura korka, będąca jednocześnie kombinacją nowoczesnej technologi i charakterystycznych, unikalnych jego właściwości, pozwoliła nam stworzyć wyjątkowe kolekcje podłóg korkowych. Wyróżniają się one harmonijnym połączeniem piękna, komfortu i trwałości. Podłoga korkowa zmniejsza emisję hałasu wewnątrz pomieszczeń (idealne rozwiązanie do sypialni i pokoju dziecka!), ma dużą zdolność izolacji termicznej, jest elastyczna i odporna na uderzenia. Takie rozwiązanie to także zdecydowana łatwość montażu.

Podłogi korkowe występują w postaci warstwowych paneli podłogowych przeznaczonych do montażu bez użycia kleju, a także w postaci płyt klejonych do podłoża. Podstawowym zabezpieczeniem warstwy użytkowej przed uszkodzeniami jest powłoka winylowa lub lakier poliuretanowy. Przekonaj się jak wyjątkowe to rozwiązanie!

Copyright © 2019 P.H. DREXPOL Wiesław Zuch. Wszelkie prawa zastrzeżone.